Voucher zakoupený ve Slevomatu je možné uplatnit na jakoukoliv z nabízených vycházek.

Za Pražským Jezulátkem

Vycházka za Pražským Jezulátkem je povídáním o nejspíše nejznámějším vyslanci Prahy, Milostném Jezulátku plném lásky a naděje, o jeho tajemném původu, legendách i darech.

Ježíšek v Emauzích

Vánoce patří mezi nejoblíbenější svátky roku. Ale víte vůbec, jak to bylo s Ježíškem? Na gotických malbách ze 14.století si převyprávíme příběh, kterému křesťané věří již přes 2000 let.

Za pokladem Anežky České

Vycházka čtvrtí Na Františku, která jen tak tak unikla asanaci a je dnes místem malebných, romantických uliček. Dozvíme se, jak to zde vypadalo v minulosti, jak je s tímto místem spjata sv. Anežka Česká a vydáme se hledat její poklad....

Vánoční město havelské

Vydejme se spolu v čase vánočním na tradiční tržiště do srdce Prahy, do Havelského města, na vycházku s povídáním o obchodě v Kotcích i na ulici, o celnici, o domech bohatých měšťanů i polozapomenutých legendách.

Císařské Vánoce Karla IV.

Nechte se překvapit, jak "náš" císař Karel IV. slavil Vánoce. Společně se podíváme do míst, kde se nejspíš narodil, kam chodil na pivo, nebo kde hodoval po své korunovaci.

Adventní procházka po novém Jeruzalému

Užijte si podmanivý pohled na večerní Prahu na adventní vycházce architekta Křižana. Potěšíte všechny svoje smysly včetně chuti, neboť bude zcela výjimečně nabízen také domácí punč!

Advent v kostele sv. Tomáše na Malé Straně

Vzácná příležitost zažít atmosféru adventního zastavení v kostele sv. Tomáše a v přilehlém klášteře augustiniánů.

Charitativní prohlídka Pražské křižovatky

Zkusme si Mikuláše oslavit trošku jinak. Nepotkáme čerty, ale zato nás čekají hraví gotičtí andílci, Panna Marie s…

Tajemství Vyšehradu

Navštivte jedno z nejtajemnějších míst v Praze. Najdeme zde legendy z úsvitu českých dějin, hrdou dobou knížecí i vznešenou královskou.

Havelské město

Vydejme se spolu na tradiční tržiště do srdce Prahy, do Havelského města. Povídání o obchodě v Kotcích i na ulici, o celnici, o domech bohatých měšťanů i polozapomenutých legendách.

Za chobotnicemi z 2. patra

„Zelená a Modrej“, zvolal překvapeně Honzík Holan…  Vycházka pro děti a jejich rodiče, prarodiče nebo tety...

Nebeský Jeruzalém

Gotikou okouzlený architekt nás provede ideálním středověkým městem podle plánů samotného císaře Karla IV. Součástí vycházky je také vstup do jinak nepřístupné betlémské kaple.

Od secese k funkcionalismu

Druhá vycházka z cyklu Hrátky s architekturou nás zavede do doby nedávné. Budeme se učit rozeznávat hravou secesi, hranatý kubismus a strohý funcionalismus. Čekají nás ikony jako Obecní dům či dům U Černé Matky Boží.

Z Petřína na Malou Stranu

Na vycházce projdeme Strahovským klášterem, ozdobou petřínského svahu, uvidíme výstavní šlechtické paláce, dnes sídla velvyslanectví, nádherně zdobené domy umělců i romantická a trochu ztracená zákoutí Petřína a Malé Strany.

Slovanské Emauzy

Pojďme společně navštívit prostory středověkého kláštera v Emauzích - křížovou chodbu, císařskou kapli, barokní refektář,  kostel Panny Marie, sv. Jeronýma a slovanských patronů.  Mimořádně  pro nás bude zpřístupněna i střecha s dech beroucím výhledem.

Po stopách císaře Karla IV.

Nakoukneme do míst, kde se možná narodil, kam chodil na pivo, kde hodoval po své korunovaci, kam chodil vášnivě diskutovat se studenty, kde poslouchal „až heretická“ kázání předreformačních kazatelů. Výhodou je, že naše průvodkyně je Karlova ctitelka.

Soumrak na Pražském hradě

Máte rádi Pražských hrad a odrazují Vás davy turistů? Projděte ho s námi při soumraku, kdy za tlumeného světla získává zcela jedinečnou atmosféru. Vycházka nejen o historii chrámů a paláců, ale také o drobnějších architektonických detailech, pozůstatcích staveb dávno zaniklých nebo příbězích lidí s Hradem spojených.

Hrátky s architekturou I. – Plácky Starého Města

Zaujal vás někdy dům či stavba a přemýšleli jste v jakém slohu je postaven? Gotika, baroko? Cílem této vycházky je naučit se dívat. Plácky Starého Města zahajují novou sérii vycházek pod společným názvem Hrátky s architekturou.

Nový Svět, romantika křivolakých uliček

Chcete zažít romantickou atmosféru na dohled od Pražského hradu a šlechtických paláců? Pak nejlépe na vycházce Novým Světem s povídáním o životě drobných lidiček i uměleckých bohémů.

Pražské kavárny aneb Jedna z radostí městského života

Jak se žilo a bavilo v pražských kavárnách? Byl to svět intelektuálních bouří nebo zahálky? Nahlédněme do světa zmizelých společenských konvencí i stále proudící zábavy. Uvidíme, že historie nekráčí jen po bojištích...

Pražská kavárenská smetánka

Na programu je spousta luxusních kavárenských podniků, zajímavosti ze života prvorepublikových velikánů zábavního průmyslu, jejichž jméno je symbolem luxusu a okázalosti dodnes, i skoro zapomenuté příběhy pražských Němců.

Nedělní vycházka po Rynku

Malá Strana byla tradičním nedělním výletním místem obyvatel Starého Města. Přitahovalo je tam totéž co nás - trochu staromilská malebnost Rynku, dnešního Malostranského náměstí.